Czym jest Osteoporoza ?Czym jest Osteoporoza ?

Osteoporoza charakteryzuje się tym, że człowiek z nią borykający ma coraz słabsze i bardziej łamliwe kości. Samo słowo „osteoporoza” oznacza „porowatą kość”. To, co najbardziej musimy sobie uświadomić to fakt, że wszyscy jesteśmy w stanie dać sobie optymalną szansę na to, by ustrzec się osteoporozy, stosując:

• zrównoważoną dietę,

• suplementację,

• działalność fizyczną wspomagającą zapobieganie osteoporozie.

Do najlepszych naturalnych suplementów pomocnych w działaniach ochronnych w stosunku do osteoporozy przystają wapń, witamina D, kwasy tłuszczowe omega-3 i witamina K.

Z jakiego powodu suplementy na osteoporozę są takie istotne?

Olbrzymia ilość rodaków ma osteoporozę, a następna taka liczba jest narażona na tę chorobę. Jedna na dwie kobiety oraz jedna czwarta facetów w wieku ponad 50 lat doświadcza złamania kości związanego z osteoporozą. Osteoporoza jest znana jako cicha choroba, bo ma okazję występować z kilkoma objawami lub bez objawów. Wspólnie z wiekiem Twoje ciało wolniej odzyskuje straconą masę kostną, co może prowadzić do utraty całkowitej masy kości. Inne powody osteoporozy są w stanie obejmować alkoholizm, reumatoidalne zapalenie stawów, niewydolność nerek, anoreksję i deficyty witamin i składników mineralnych – w szczególności wapnia, witamin D, A oraz K i magnezu – naturalne odżywki zastosowane tu są zalecane.

Wapń, witamina D, kwasy tłuszczowe omega-3

Wapń i witamina D, kiedy są wspólnie w jednym suplemencie i regularnie przyjmowane znacznie pomniejszają liczbę upadków i złamań połączonych z osteoporozą u osób starszych. Kiedy spożycie wapnia jest niskie, organizm opiera się na zmagazynowanym wapnie w masie kostnej, co prowadzi do mineralizacji kości. Witamina D jest ważna, albowiem jest niezbędna do absorbowania wapnia. Warto zachować w pamięci, że wapń jest porządniej wchłaniany, gdy przyjmuje się go w małych dawkach 500 miligramów bądź też mniej, rozkłada się to albowiem przez cały dzień. Do tego, kwasy tłuszczowe omega-3 mogą poprawić stan osoby schorowanej na osteoporozę przez podniesienie wchłaniania wapnia oraz wytrzymałości kości.